Újbudán nyolcadik alkalommal rendeztek állásbörzét az Út a munkaerőpiacra elnevezésű kiemelt uniós projekt keretében. Az eseményt a Budapest Főváros Kormányhivatala Foglalkoztatási Főosztály, a XI. Kerületi Kormányhivatal és az Újbuda Prizma Közhasznú Nonprofit Kft. szervezte. A Polgármesteri Hivatal tanácstermében több mint ötven munkáltató képviseltette magát, összesen két és fél ezer állásajánlattal. Az érdeklődők arról is tájékozódhattak, miként tehetik hasznossá a munkakeresés időtartamát, milyen képzéseken vehetnek részt.
Az „Út a munkaerőpiacra” projekt 2015 decemberében indult, és – egyszeri hosszabbítást követően – 2021 októberéig tart. Ez idő alatt különféle célcsoportok találhatnak vissza a munkaerőpiacra, kiemelten figyelnek a hátrányos helyzetűekre és az alacsony iskolai végzettségűekre – mondta Csete László projektmenedzser. A teljes időtartam alatt 7200 álláskereső bevonásával számolnak.
A projekt kilencvenféle képzési lehetőséget kínál, emellett a segítségnek más formái is elérhetők: támogatás kérhető saját vállalkozás elindítására, az álláskeresőket felvevő cégek pedig bérjellegű támogatásban részesülhetnek. A közép-magyarországi projekt keretében összesen 17,8 milliárd forint áll rendelkezésre, ebből 8 milliárd forint jut a fővárosnak.
Az elmúlt időszakban Budapesten és a XI. kerületben is csökkent az álláskeresők száma – hangsúlyozta a projekt fontosságát Domokos Péter, a fővárosi kormányhivatal igazgatója. Hozzátette: Budapesten mintegy 30 százalékkal, Újbudán 10 százalékkal kevesebben kerestek munkát az előző évhez képest. Újbuda a munkakeresők számát tekintve – a legnépesebb kerületként – a középmezőnyben foglal helyet, a peremkerületekben általában magasabb a munkanélküliek száma. - Újbuda elkötelezett, hogy az álláskeresés idejét lerövidítse – hangsúlyozta Lőrincz Gergely, az Újbuda Prizma Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezetője. Elmondta: az állásbörzéken kívül az önkormányzat által 2012 óta működtetett Baranya utcai állásközvetítő iroda is segíti a munkakeresőket. Az adatbázisban azonnal látható, ha valahol megüresedik egy állás és azt kinek lehet felajánlani. Az igénybe vehető sokféle program, köztük az önkormányzat által támogatott számítógépes és nyelvtanfolyamok pedig elősegítik a képzettebbek jobb elhelyezkedését.
(T. K.)