|     |
április 19. péntek, Emma

Vízilabda OB- folytatódik a bajnokság

Újbuda   |   2016, január 29 - 11:22Nyomtatóbarát változatSend by email

Bő másfél hónapos szünetet követően, egy héttel a belgrádi Európa-bajnokság zárása után szombattól folytatódnak az E.ON férfi vízilabda ob I küzdelmei. Szombaton a Vasassal játszik az OSC a Kondorsi úton.

A körmérkőzéses rendszerben a 10. forduló következik, és a két csoportra osztott 16-os mezőny csapatai saját nyolcasukban egészen február 24-ig vívják alapszakaszos meccseiket. A versenykiírás értelmében a tavaszi szezon középszakasza május 4-ig tart, majd május 14-én kezdődik a rájátszás, a döntős-helyosztós etap pedig május 28-án zárul.
A középszakaszban az A és a B csoportból lesz felsőház és alsóház, melyet az 1-4. és 5-8. helyezettekkel töltenek fel. A csapatok a másik csoportból érkezettekkel vívnak két-két mérkőzést oda-vissza alapon, majd az így kialakult sorrend alapján - az első a másodikkal, a harmadik a negyedikkel, és így tovább - az együttesek helyosztó mérkőzéseken döntik el a végső sorrendet.
A bajnoki címért zajló párharc három győzelemig, a 3. és 4. helyezettek bronzcsatája két győzelemig tart, és ugyanígy két siker kell az 5., a 7., a 9., a 11., a 13. és a 15. pozíció megszerzéséhez is. A bajnokság 16. helyén végzett csapat kiesik az ob I-ből, míg a 15. együttes két győzelemig tartó osztályozót játszik a 2015/2016. évi ob I/B osztályú bajnokság második helyezettjével. Ha a másodosztály legjobbja nem kíván élni a feljutás jogával, az ob I/B második helyezettje vív kétmeccses osztályozót az élvonal 16. helyezettjével.
A rájátszásban döntetlen nem lehet, ha a felek "ikszre" végeznek a rendes játékidőben, büntetődobások határoznak a győztesről.
Ami az európai pólós porondot illeti, a bajnokság dobogósai vehetnek részt a 2016/2017. évi Bajnokok Ligájában, a 4. helyezett az Európa Kupában való szereplésre jogosult.
A most hétvégi 10. fordulónak a legkedvezőbb helyzetből az A csoportot 27 ponttal vezető, eddig tökéletes mérlegű Szolnok vág neki, mögötte kilenc játéknapot követően az Eger a második 24 ponttal, míg a harmadik Szeged az alapszakasz eddigi részében 15 pontot gyűjtött. A B jelű nyolcas élén a Honvéd áll 24 ponttal az OSC és a szintén 21 pontos Ferencváros előtt.