Újbuda
Újbuda webhelyen lett közzétéve (https://www.ujbuda.hu)

Címlap > Több közműszolgáltató kikapcsolási moratóriumot tart az ünnepek alatt

Több közműszolgáltató kikapcsolási moratóriumot tart az ünnepek alatt

   |   2015, december 18 - 11:45

Önkéntes kikapcsolási moratóriumot vállalt az ünnepek idejére több közműszolgáltató.

A nemzeti közműszolgáltatási rendszer részeként működő FŐGÁZ december 15. és 2016. január 5. között nemcsak a védett fogyasztóknál, hanem azoknál a lakossági ügyfeleknél sem kapcsolja ki a szolgáltatást, akiknek 60 napon túli számlatartozása van. A szintén a nemzeti közműszolgáltatási rendszer részeként működő GDF Suez Energia Magyarország Zrt. is önkéntes kikapcsolási moratóriumot vállalt december 15. és január 5. között. Átmenetileg a Tigáz is felfüggeszti az év végi ünnepek alatt a gázszolgáltatás lejárt számlatartozás miatti kikapcsolását a lakossági ügyfeleknél, nem kapcsolják ki a gázt a több mint 60 napos tartozással rendelkező lakossági fogyasztóknál december 21. és január 3. között.
Az E.on is felfüggeszti a tartós számlatartozások miatti kikapcsolásokat az érintett lakossági ügyfeleknél január 6-áig. A társaság a 63 napot meghaladó tartozás miatti áram- és gázkikapcsolásokat is szünetelteti.
MTI


Forrás webcím: https://www.ujbuda.hu/ujbuda/tobb-kozmuszolgaltato-kikapcsolasi-moratoriumot-tart-az-unnepek-alatt?vakbarat=0