Újbuda

Budapest Főváros XI. Kerület Újbuda Önkormányzatának honlapja
  |  
A+   A-
  |     |  
április 26. péntek, Ervin

A tolerancia jegyében tartott előadást gyerekeknek Vujity Tvrtko

Újbuda   |   2015, november 11 - 13:59
Nyomtatóbarát változatSend by email

A toleranciáról tartott előadást Vujity Tvrtko újságíró, televíziós műsorvezető az Őrmezei Általános Iskola tanulóinak és tanárainak a Kerület Napja alkalmából. Szerinte a békés együttélés szabályait nem lehet elég korán megtanulni. Junghausz Rajmund képviselő úgy véli, érdemes a hangsúlyt az empátiára fektetni.

Jelbeszéddel kezdte a toleranciáról szóló előadását Vujity Tvrtko a Kerület Napja rendezvénysorozat Őrmezei Általános Iskolában tartott programján. Az újságíró által elmutogatott „beszédet” a tanulók nem értették, figyelmüket azonban a szokatlan gesztusok azonnal felkeltették. A televíziós műsorvezető „a siket Weisz Fanni fotómodell, szépségkirálynő” történetével folytatta, aki hátrányos helyzete ellenére tett szert világhírnevére. Vujity Tvrtko lapunknak elmondta, a mindenkori kirekesztő magatartás és a kirekesztettek társadalomtól való tartózkodását érdemes tanulmányozni, hogy mindkét félnek toleranciát taníthassunk. - Az empátiát, a türelmet, a békés együttéléshez szükséges viselkedést nem lehet elég korán, illetve elég későn megtanulni – mondta, majd elmesélte, hogy a témában korábbi tartott előadásán volt, hogy egyszerre volt jelen egy 6 éves kislány és egy 80-as éveiben járó idős hölgy is. - A gyerekeim Afrikában jártak óvodába, ahol együtt játszottak a bantu néger kisgyerekekkel, így láthattam, hogy már egész kicsi korban rávezethetők arra, hogyan kell toleránsan viselkedni – tette hozzá.

Az eseményen Junghausz Rajmund önkormányzati képviselő is felszólalt. Lapunknak azt mondta, elsősorban az empátiát kell a gyerekeknek megtanulniuk ahhoz, hogy a békés együttélést a gyakorlatban is kivitelezni tudják.

A hatodikosok készültek az eseményre: előadás közben apró papír cetliket osztottak, melyeken a türelem és tolerancia jegyében feljegyzett, ismert szólások, közmondások voltak.

T.K.